2012 r.

Kurs dowódców.

" Bóg się rodzi... "

                  W miesiącu grudniu podobnie jak w ubiegłych latach druhowie naszej jednostki zbudowali na scenie podłogi należącej do siedliskiej straży szopkę bożonarodzeniową, która będzie zdobiła naszą miejscowość podczas świąt Bożego Narodzenia i całego bożonarodzeniowego okresu. Cieszymy się, że szopka jest miejscem spotkań dla rodzin nie tylko z naszej miejscowości. Wszystkich serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia.  

                    Wesołych Świąt ....

Akcja rozprowadzania kalendarzy.

Pożar budynku mieszkalnego w Siedliskach-Bogusz    21.11.12.

Pożar Siedliska-Bogusz  17.11.12.

Gminne obchody Święta Niepodległości   -  Brzostek  11.11.12. 

      11 listopada, jak co roku, druhowie naszej jednostki z pocztem sztandarowym  brali udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości w Brzostku. Uczestniczyli we Mszy św. za Ojczyznę i za tych, dla których mottem życia były słowa Bóg - Honor - Ojczyzna. Wspólny marsz, złożenie kwiatów, modlitwa, chwila ciszy i zaduma nad znaczeniem wolności w życiu narodu to główne wyznaczniki listopadowego Święta Niepodległości.

Mecz LKS Brzostowianka - Wisłoka Dębica  20.10.12.

            20 października druhowie z naszej jednostki wraz z jednostką OSP Nawsie Brzosteckie zabezpieczali mecz piłki nożnej, który odbył się na stadionie GOSiRu pomiędzy LKS Brzostowianka a Wisłoką Dębica. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu meczu oraz dbaniu o porządek podczas jego trwania. W działaniach udział brały: 

 - OSP Siedliska-Bogusz

 - OSP KSRG Nawsie Brzosteckie 

Pożar budynku mieszkalnego - Głobikówka  16.10.12.

          16 października 2012 roku nasza jednostka OSP została wezwana do pożaru budynku mieszkalnego w Głobikówce. Druhowie z dwóch zastępów siedliskiej straży szybko opanowali ogień trawiący drewniane części budynku w okolicach kotłowni. Ze względu na bardzo duże zadymienie akcja musiała być przeprowadzana w aparatach ochrony dróg oddechowych. Nasze działania polegały na niwelacji zagrożenia, dogaszaniu pożaru i częściowej rozbiórce elementów naruszonych przez pożar. Dzięki sprawnej akcji ratunkowej udało się ocalić bez większego uszczerbku mieszkalną część budynku. 

  W działaniach brali udział: 

 - 2 zastępy OSP Siedliska-Bogusz

 - 1 zastęp OSP KSRG Brzostek

 - 1 zastęp OSP KSRG Nawsie Brzosteckie

 - 2 zastępy PSP Dębica 

 - Policja

Ćwiczenia pożarnicze w Brzostku  -  18.09.12.

           18 września w budynku byłego internatu Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku odbyły się ćwiczenia pożarnicze. Miały one na celu wykorzystanie w praktyce wiedzy na temat działań ratowniczych oraz ich skoordynowanie w czasie akcji pożarniczej prowadzonej przez strażaków z jednostek OSP. 

          Główną tematyką ćwiczeń były działania zwiadowcze i ewakuacja osób zagrożonych z zadymionych pomieszczeń. Strażacy w pełnym umundurowaniu oraz przy użyciu aparatów ochrony dróg oddechowych wykazali się niezwykłą sprawnością i szybkością w pomocy poszkodowanym. Ćwiczenia, które zostały zorganizowane i przeprowadzone przez PSP Dębica, przebiegały na bardzo wysokim poziomie. Wzbogaciły strażaków w nowe doświadczenia i umiejętności pożarnicze.

 W ćwiczeniach udział brały ;

-OSP Siedliska-Bogusz

-OSP Pilzno 

-OSP Nawsie Brzosteckie

-OSP Brzostek

-OSP Jodłowa 

-OSP Strzegocice

Odpust parafialny w Siedliskach-Bogusz  -  09.09.12.

       

      Podczas uroczystości odpustowych część druhów już tradycyjnie jak co roku pilnowała porządku w okolicy świątyni, na drodze i na parkingach. 

Setna rocznica poświęcenia Kościoła w Siedliskach-Bogusz  -  08.09.12.

         
        8 września w naszej parafii odbyła się uroczystość setnej rocznicy poświęcenia kościoła p.w. NNMP, w której uczestniczył ksiądz biskup Andrzej Jeż. W tym szczegółnym dla parafii dniu niezwykłe wzruszenie przeżyli też siedliscy druhowie, gdyż podczas uroczystośći poświęcono zakupiony przez strażaków sztandar. Został on ofiarowany Patronce parafii jako szczególne wotum od siedliskiej OSP. 

Zakończenie Misji Świętych w Siedliskach-Bogusz  -  07.09.12. 

         7 września sześcioosobowa delegacja druhów z naszej jednostki w szczególny sposób uczestniczyła w zakończeniu Misji Świętych, które odbyły się w kościele parafialnym w Siedliskach-Bogusz. Podczas uroczystej procesji druhowie w galowych mundurach przenieśli z kościoła krzyż misyjny, który zamontowali na placu kościelnym we wcześniej przygotowanej przez nich odpowiedniej podstawie.  
      16 sierpnia jak co roku wszystkie służby mundurowe spotkały się na uroczystej Mszy św. przeznaczonej specialnie dla nich. Wzięło w niej udział ponad trzystu przedstawicieli wszystkich służb  wraz z pocztami sztandarowymi. Po uroczystości w przeczyckiej świątyni wszyscy zgromadzeni  przeszli na parking do  samochodów należących do służb mundurowych, tam dokonano poświęcenia pojazdów i udzielono zgromadzonym specjalnego błogosławieństwa.

Zabezpieczanie imprezy "Dni Ziemi Brzosteckiej" - 22.07.12. 

         22. lipca 2012 na terenie GOSiRu odbyła się masowa impreza Dni Ziemi Brzosteckiej. Jej   przebieg był zabezpieczany przez strażaków z naszej jednostki  oraz strażaków z trzech innych jednostek. Pilnowalismy porządku oraz oświetlenia parkingów. Wraz z nami nad bezpieczeństwem czuwały: 

- OSP Nawsie Brzosteckie 

- OSP Grudna Górna 

- OSP Grudna Dolna

                                                                                                                                                                                                                   Fot. Ł. Wołowiec

Pożar zboża - Gorzejowa   19.07.12.

           Pożar zboża w miejscowośći Gorzejowa. Po przybyciu na miejsce  okazało się, że pożar został już opanowany i ugaszony  przez właściciela gospodarstwa. Spaliło się ok 0.4 ha zboża. 

W działaniach brało udział :

- 2 zastępy OSP Siedliska-Bogusz GBA i GBA

- 1 zastęp OSP Nawsie Brzosteckie GBA 

- 1 zastęp PSP Dębica GBA