Wesołych Świąt

                                              Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
                    życzymy wszystkim zdrowych, cudownych, rodzinnych oraz spokojnych dni,
                            a także ciepłej i serdecznej atmosfery przy świątecznym stole
                                              i szczęśliwego Nowego 2016 Roku.                                                                                                    Druhowie OSP Siedliska-Bogusz

                                          " Bóg się rodzi... "

        W miesiącu grudniu podobnie jak w ubiegłych latach druhowie naszej jednostki zbudowali na scenie podłogi należącej do siedliskiej straży szopkę bożonarodzeniową, która będzie zdobiła naszą miejscowość podczas świąt Bożego Narodzenia i całego bożonarodzeniowego okresu. Cieszymy się,
że szopka jest miejscem spotkań dla rodzin nie tylko z naszej miejscowości. Wszystkich serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia.

Dożynki Gminne - Brzostek 30.08.2015

30 sierpnia na terenie ŚDS I WTZ w Brzostku odbyła się masowa impreza „
Dożynki Gminne ” . Jej przebieg był zabezpieczany przez strażaków z
naszej jednostki oraz strażaków z dwóch innych jednostek . Nasze działania polegały na pilnowaniu porządku . 

Usuwanie gniazda szerszeni – Kamienica Górna 27.08.2015

27 sierpnia  nasza jednostka została wezwana do gniazda szerszeni w miejscowości Kamienica Górna  . Owady znalazły swoje lokum w budynku mieszkalnym . Naszym zadaniem było usunięcie owadów , które  stwarzały zagrożenie . Owady zostały przesiedlone w bezpieczne miejsce gdzie nie będą zagrażać już nikomu .W działaniach udział brali :
- 1 zastęp OSP KSRG Siedliska Bogusz

Usuwanie gniazda szerszeni - Gorzejowa  26.08.2015

 26 sierpnia nasza jednostka została wezwana do gniazda szerszeni w miejscowości Gorzejowa. Owady znalazły swoje lokum w budynku mieszkalnym . Naszym zadaniem było usunięcie owadów , które
stwarzały zagrożenie . Owady zostały przesiedlone w bezpieczne miejsce gdzie nie będą zagrażać już nikomu .W działaniach udział brali :
- 1 zastęp OSP KSRG Siedliska Bogusz

Usuwanie gniazda szerszeni – Siedliska Bogusz 21.08.2015

21 sierpnia o godzinie 17:46 nasza jednostka została wezwana do gniazda szerszeni w miejscowości Siedliska Bogusz . Owady znalazły swoje lokum w budynku mieszkalnym . Naszym zadaniem było usunięcie owadów , które stwarzały zagrożenie . Owady zostały przesiedlone w bezpieczne miejsce gdzie nie będą zagrażać już nikomu .
W działaniach udział brali :
- 1 zastęp OSP KSRG Siedliska Bogusz

Pożar - Siedliska Bogusz 26.08.2015r.

             26 sierpnia o godzinie 2:43 nasza jednostka została wezwana do pożaru w miejscowości Siedliska Bogusz . Po przybyciu na miejsce stwierdzono pożar stojaka przyłacza elektrycznego .
W działaniach udział brali :
- 1 zastęp OSP KSRG Siedliska Bogusz

Usuwanie gniazda szerszeni – Siedliska Bogusz 19.08.2015r.

             19 sierpnia nasza jednostka została wezwana do gniazda szerszeni w miejscowości Siedliska Bogusz . Owady znalazły swoje lokum w budynku gospodarczym. Naszym zadaniem było usunięcie owadów , które stwarzały zagrożenie . Owady zostały przesiedlone w bezpieczne miejsce gdzie nie będą zagrażać już nikomu .
W działaniach udział brali :
- 1 zastęp OSP KSRG Siedliska Bogusz 

Nowy sprzęt do naszej jednostki OSP

Msza dla służb mundurowych w Przeczycy - 16.08.2015r.

              16 sierpnia o godzinie 18:00 jak co roku juz od szestanstu lat wszystkie służby mundurowe spotykają się na uroczystej Mszy św. przeznaczonej specialnie dla nich.  Po uroczystości w przeczyckiej świątyni wszyscy zgromadzeni przeszli na parking do samochodów należących do służb mundurowych, tam dokonano poświęcenia pojazdów i udzielono zgromadzonym specjalnego błogosławieństwa.Święto Służb Mundurowych - Przeczyca 2015 (fot. P. Batycki)

Brama Weselna dh. Kasi 

Usuwanie gniazda szerszeni – Siedliska Bogusz 14.08.2015r.

             14 sierpnia o godzinie 12:33 nasza jednostka została wezwana do gniazda szerszeni w miejscowości Siedliska Bogusz . Owady znalazły swoje lokum w budynku gospodarczym. Naszym zadaniem było usunięcie owadów , które stwarzały zagrożenie . Owady zostały przesiedlone w bezpieczne miejsce gdzie nie będą zagrażać już nikomu .
W działaniach udział brali :
- 1 zastęp OSP KSRG Siedliska Bogusz 

Usuwanie gniazda szerszeni – Gorzejowa 11.08.2015r.

            11 sierpnia o godzinie 19:07 nasza jednostka została wezwana do gniazda szerszeni w miejscowości Gorzejowa . Owady znalazły swoje lokum w budynku mieszkalnym. Naszym zadaniem było usunięcie owadów , które stwarzały zagrożenie . Owady zostały przesiedlone w bezpieczne miejsce gdzie nie będą zagrażać już nikomu .
W działaniach udział brali :
- 1 zastęp OSP KSRG Siedliska Bogusz 

Usuwanie gniazda szerszeni – Siedliska Bogusz 10.08.2015r.

             10 sierpnia o godzinie 13:40 nasza jednostka została wezwana do gniazda szerszeni w miejscowości Smarżowa . Owady znalazły swoje lokum w budynku mieszkalnym. Naszym zadaniem było usunięcie owadów , które stwarzały zagrożenie . Owady zostały przesiedlone w bezpieczne miejsce gdzie nie będą zagrażać już nikomu .
W działaniach udział brali :
- 1 zastęp OSP KSRG Siedliska Bogusz 

Usuwanie gniazda szerszeni - Siedliska Bogusz 08.08.2015r.

            8 sierpnia o godzinie 18:16 nasza jednostka została wezwana do gniazda szerszeni w miejscowości Siedliska Bogusz . Owady znalazły swoje lokum w budynku mieszkalnym. Naszym zadaniem było usunięcie owadów , które stwarzały zagrożenie . Owady zostały przesiedlone w bezpieczne miejsce gdzie nie będą zagrażać już nikomu .
W działaniach udział brali :
- 1 zastęp OSP KSRG Siedliska Bogusz 

Usuwanie gniazda szerszeni - Gorzejowa 08.08.2015r.

             8 sierpnia o godzinie 16:35 nasza jednostka została wezwana do gniazda szerszeni w miejscowości Gorzejowa . Owady znalazły swoje lokum w budynku mieszkalnym. Naszym zadaniem było usunięcie owadów , które stwarzały zagrożenie . Owady zostały przesiedlone w bezpieczne miejsce gdzie nie będą zagrażać już nikomu .
W działaniach udział brali :
- 1 zastęp OSP KSRG Siedliska Bogusz 

Usuwanie gniazda szerszeni - Kamienica Górna 07.08.2015r.

            7 sierpnia o godzinie 19:19 nasza jednostka została wezwana do gniazda szerszeni w miejscowości Kamienica Górna . Owady znalazły swoje lokum w budynku mieszkalnym. Naszym zadaniem było usunięcie owadów , które stwarzały zagrożenie . Owady zostały przesiedlone w bezpieczne miejsce gdzie nie będą zagrażać już nikomu .
W działaniach udział brali :
- 1 zastęp OSP KSRG Siedliska Bogusz 

Usuwanie gniazda szerszeni – Smarżowa 06.08.2015r.

            6sierpnia o godzinie 20:08 nasza jednostka została wezwana do gniazda szerszeni w miejscowości Smarżowa . Owady znalazły swoje lokum w budynku GS. Naszym zadaniem było usunięcie owadów , które stwarzały zagrożenie . Owady zostały przesiedlone w bezpieczne miejsce gdzie nie będą zagrażać już nikomu .
W działaniach udział brali :
- 1 zastęp OSP KSRG Siedliska Bogusz 

Usuwanie gniazda szerszeni – Siedliska Bogusz 03.08.2015r.

               3 sierpnia nasza jednostka została wezwana do gniazda szerszeni w miejscowości Siedliska Bogusz . Owady znalazły swoje lokum w budynku mieszkalnym. Naszym zadaniem było usunięcie owadów , które stwarzały zagrożenie . Owady zostały przesiedlone w bezpieczne miejsce gdzie nie będą zagrażać już nikomu .
W działaniach udział brali :
- 1 zastęp OSP KSRG Siedliska Bogusz 

Usuwanie gniazda szerszeni – Smarżowa 01.08.2015r.

            1sierpnia o godzinie 20:00 nasza jednostka została wezwana do gniazda szerszeni w miejscowości Smarżowa . Owady znalazły swoje lokum w budynku gospodarczym. Naszym zadaniem było usunięcie owadów , które stwarzały zagrożenie . Owady zostały przesiedlone w bezpieczne miejsce gdzie nie będą zagrażać już nikomu .
W działaniach udział brali :
- 1 zastęp OSP KSRG Siedliska Bogusz

71 ROCZNICA POWSTANIA WARSZAWSKIEGO 

             W dniu 1 sierpnia jak co roku o godzinie 17:00 ( Godzina W ), na minute rozbrzmiał dźwięk syreny alarmowej , upamiętniający rocznice wybuchu Powstania Warszawskiego, a tym bardziej poległych powstańców .

Zabezpieczanie imprezy 01.08.2015r.

            1 sierpnia od godziny 14:00 nasza jednostka zabezpieczała Sportowe Dni Ziemi Brzosteckiej . Na stadionie w Siedliskach Bogusz umiejscowiona była meta , gdzie spotkali się wszyscy uczestnicy imprezy . Nasze działania polegały na przygotowaniu infrastruktury na stadionie , a od godziny 16:00 dwa zastępy z naszej jednostki zabezpieczały rajd Nordic Walking z Zawadki Brzosteckiej do Siedlisk Bogusz .
W działaniach udział brali :
- 2 zastępy OSP KSRG Nawsie Brzosteckie
- 2 zastępy OSP KSRG Siedliska Bogusz
- 2 zastępy OSP KSRG Brzostek
- 1 zastęp OSP Opacionka 

Usuwanie gniazda szerszeni – Siedliska Bogusz 30.07.2015r.

          30 lipca o godzinie 14:12 nasza jednostka została wezwana do gniazda szerszeni w miejscowości Siedliska Bogusz . Owady znalazły swoje lokum w poddaszu budynku gospodarczego. Naszym zadaniem było usunięcie owadów , które stwarzały zagrożenie . Owady zostały przesiedlone w bezpieczne miejsce gdzie nie będą zagrażać już nikomu .
W działaniach udział brali :
- 1 zastęp OSP KSRG Siedliska Bogusz

Usuwanie gniazda szerszeni – Siedliska Bogusz 28.07.2015r.

          28 lipca o godzinie 19:55 nasza jednostka została wezwana do gniazda szerszeni w miejscowości Siedliska Bogusz . Owady znalazły swoje lokum w pniu drzewa oraz w ścianie budynku gospodarczego. Naszym zadaniem było usunięcie owadów , które stwarzały zagrożenie . Owady zostały przesiedlone w bezpieczne miejsce gdzie nie będą zagrażać już nikomu .
W działaniach udział brali :
- 1 zastęp OSP KSRG Siedliska Bogusz

Usuwanie gniazda szerszeni – Siedliska Bogusz 26.07.2015r

           26 lipca o godzinie 18:47 nasza jednostka została wezwana do gniazda szerszeni w miejscowości Siedliska Bogusz . Owady znalazły swoje lokum w poddaszu budynku mieszkalnego . Naszym zadaniem było usunięcie owadów , które stwarzały zagrożenie . Owady zostały przesiedlone w bezpieczne miejsce gdzie nie będą zagrażać już nikomu .
W działaniach udział brali :
- 1 zastęp OSP KSRG Siedliska Bogusz

Wypadek – Smarżowa 26.07.2015r.

             26 lipca o godzinie 17:15 nasza jednostka dostała zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Smarżowa. Po przybyciu na miejsce zastaliśmy samochód osobowy marki Opel, który z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w przydrożny przepust. W wyniku zdarzenia jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.
Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, wydobycia kierowcy z pojazdu, udzielenie KPP i sorpcji rozlanych płynów.
W działaniach udział brali :
- 1 zastęp OSP KSRG Nawsie Brzosteckie
- 1 zastęp OSP KSRG Siedliska Bogusz
- 1 zastęp OSP KSRG Brzostek
- 2 zastępy PSP JRG nr.2 w Dębicy
- Pogotowie Ratunkowe
- Policja 

Usuwanie gniazda szerszeni – Grudna Górna 24.07.2015r

           24 lipca o godzinie 19:00 nasza jednostka została wezwana do gniazda szerszeni w miejscowości Grudna Górna . Owady znalazły swoje lokum w budynku mieszkalnym . Naszym zadaniem było usunięcie owadów , które stwarzały zagrożenie . Owady zostały przesiedlone w bezpieczne miejsce gdzie nie będą zagrażać już nikomu .
W działaniach udział brali :
- 1 zastęp OSP KSRG Siedliska Bogusz

Pożar – Brzostek

          19 lipca o godzinie 23:32nasza jednostka została wezwana do pożaru w miejscowości Brzostek ul. 11 Listopada . Po przybyciu na miejsce stwierdzono pożar budynku gospodarczego . Z powodu dużego zadymienia akcja musiała być prowadzona w aparatach ochrony dróg oddechowych . W wyniku pożaru spłoneło poddasze oraz znajdujące się wewnątrz siano i słomę .
W działaniach udział brali :
- 2 zastępy OSP KSRG Nawsie Brzosteckie
- 2 zastępy OSP KSRG Brzostek
- 2 zastępy OSP KSRG Siedliska Bogusz
- 2 zastępy PSP JRG nr 2 Dębica
- 1 zastęp OSP Skurowa

Usuwanie gniazda szerszeni – Siedliska Bogusz – 14.07.2015.

        14 lipca o godzinie 11:55 nasza jednostka została wezwana do gniazda szerszeni w miejscowości Siedliska Bogusz. Owady znalazły swoje lokum w zadaszeniu nad wejsciem do budynku mieszkalnego. Naszym zadaniem było usunięcie owadów , które stwarzały zagrożenie . Owady zostały przesiedlone w bezpieczne miejsce gdzie nie będą zagrażać już nikomu .
W działaniach udział brali :
- 1 zastęp OSP KSRG Siedliska Bogusz

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze 28.06.2015r.

       28 czerwca 2015r na stadionie GOSiRU odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze . Na zawodach stawiły się drużyny z 10 jednostek OSP . Nasza jednostka OSP Siedliska Bogusz była reprezentowana przez drużynę męska . Po ogłoszeniu wyników rozdano puchary i dyplomy nie obyło się bez wzajemnych gratulacji od gości i kibiców obserwujących rywalizację . 
Wyniki : 
1 Brzostek 109,29
2 Nawsie Brzosteckie  112,37
3 Siedliska-Bogusz 117,99
4 Grudna Dolna  120,09
5 Grudna Górna  120,46
6 Januszkowice Wieś 131,75
7 Skurowa  134,24
8 Opacionka 142,50
9 Bukowa 143,27
10 Zawadka Brzostecka  174,92

Zabezpieczenie imprezy – Skurowa ( Fot. P. Batycki )

         20 czerwca w miejscowości Skurowa odbyła się impreza pt. „Sobótkowe Wianki nad Wisłoką „ . Jego przebieg był zabezpieczany przez strażaków z naszej jednostki oraz dwóch innych jednostek .
Nad bezpieczeństwem czuwali :
- OSP KSRG Nawsie Brzosteckie
- OSP KSRG Siedliska Bogusz
- OSP Skurowa 

LEKCJA EDUKACJI DLA BEZPIECZEŃSTWA W REMIZIE

            W poniedziałek 15 czerwca 2015 roku uczniowie klasy 3a Gimnazjum w Siedliskach-Bogusz pod opieką nauczycielki Renaty Wadas mieli okazję i sposobność utrwalić i przyswoić w praktyce zdobytą wcześniej wiedzę z zakresu sposobów działania Straży Pożarnej w Polsce.Na pokaz lekcyjny złożyły się: demonstracja, przeznaczenie i wyposażenie wozów strażackich (ratownictwo ppoż,, ratownictwo drogowe), prezentacja ubiorów strażackich różnego zastosowania z możliwością ich przymierzenia. Uczniowie mogli założyć aparaty powietrzne służące do wejścia do zadymionych pomieszczeń i poczuć ich ciężar oraz pooddychać powietrzem z butli. W remizie OSP strażacy prezentowali także sprzęt będący w posiadaniu jednostki służący do ratownictwa medycznego - kołnierze usztywniające kręgosłup szyjny, maski tlenowe, deska ortopedyczna, szyny do usztywniania kończyn itp. Na lekcji poruszony został temat funkcjonowania ochrony przeciwpożarowej w Polsce, zadania straży pożarnej, zagrożenia występujące w codziennym życiu, podręczny sprzęt gaśniczy, charakterystyka służby w OSP oraz postępowanie podczas akcji ratowniczej. Uczniowie chętnie i z wielkim zainteresowaniem skorzystali z wielu ciekawostek i informacji praktycznych dotyczących funkcjonowania Straży Pożarnej.

                                                                                                                                        R.W.

Niedziela dla dzieci w Siedliskach-Bogusz

Już od 2003 roku każdego maja w Siedliskach-Bogusz odbywają się Młodzieżowe Zawody Drużyn Pożarniczych i majowy festyn. W tym roku, ze względu na drugą turę wyborów, z majowego festynu zrobił się czerwcowy, co jednak nikomu nie przeszkodziło w fantastycznej zabawie. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego. Na stadionie o 13.00 rozpoczęły się zawody strażackie, w których startowały po dwie drużyny z Nawsia Brzosteckiego, Grudnej Górnej i Siedlisk-Bogusz (męska i żeńska) oraz drużyny męskie z Brzostku i Skurowej. W konkurencji dziewcząt wygrała OSP z Nawsia Brzosteckiego, a chłopcy ze Skurowej zajęli pierwsze miejsce w swojej kategorii. Po ogłoszeniu wyników (tabela) dyplomy i puchary drużynom wręczył wiceburmistrz Jan Łazowski.
Drużyny męskie

1. OSP Skurowa - czas 115
2. OSP Siedliska Bogusz - czas 119
3. OSP Brzostek - czas 129
4. OSP Nawsie Brzosteckie - czas 143
5. OSP Grudna Górna - czas 159

Drużyny żeńskie

1. OSP Nawsie Brzosteckie - czas 104
2. OSP Siedliska Bogusz - czas 113
3. OSP Grudna Górna - Dyskwalifikacjia

Zanim strażackie drużyny zakończyły zawody i rozjechały się do domów, w centrum miejscowości na tak zwanych plantach (inni nazywają to miejsce rynkiem), rozpoczął się Piknik Rodzinny w Siedliskach-Bogusz, który zgromadził wiele osób, tych młodszych i tych starszych, jak na spotkanie rodzinne przystało. Pogoda dopisała, sponsorzy także. Dla dzieci zostało przygotowane mnóstwo atrakcji przez panie ze Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych „BOGUSZANKI” oraz Ochotniczą Straż Pożarną z Siedlisk-Bogusz. Były słodycze, napoje, kiełbaski, wata cukrowa i oczywiście najbardziej upragnione przez wszystkich lody. Miło zaskoczyła wszystkich wizyta państwa młodych, którzy zasilili pysznymi słodkościami stół „Boguszanek”. Druhowie przygotowali konkursy, w których nie zabrakło nagród.

Dzieci z wielkim zapałem wzięły udział w minizawodach strażackich. Z poświęceniem, którego nie powstydziliby się nasi dzielni dorośli strażacy, młodzi kandydaci do straży pokonywali tor przeszkód, napełniali zbiorniki wodą i wreszcie przy pomocy hydronetki przewracali plastikowe kręgle. Radość, zapał i szalony doping towarzyszyły zmaganiom najmłodszych. Zmęczeni, ale dumni ze swoich wyczynów, odbierali zasłużone nagrody. Rozmowy z dziećmi oraz ich zadowolone i uśmiechnięte buzie świadczyły o ich dobrej zabawie. Podobało im się wszystko: dmuchańce, samochodziki, wóz strażacki i przejażdżki nim – oczywiście w profesjonalnym nakryciu głowy, pies policyjny goniący „przestępcę”, szwedzki „słodki” stół, prezenty, których było zatrzęsienie, malowanie twarzy, losy, taniec w wykonaniu zespołu działającego przy CKiCz w Brzostku, konkurs taneczny z nagrodami prowadzony przez zespół muzyczny „MAGIC BAND”, który wspaniale przygrywał nie tylko dzieciom, ale również podczas późniejszej zabawy tanecznej dla dorosłych.

Organizatorzy są bardzo wdzięczni wszystkim sponsorom, dzięki którym można było zakupić wiele cennych nagród, a także burmistrzowi Wojciechowi Staniszewskiemu za patronat oraz puchary i dyplomy wręczone po zakończeniu zawodów. Dziękujemy zespołowi Magic Band oraz firmom i instytucjom:
Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Brzostku
Pani Monice Garduła, Menedżer ds. Public Relations Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.
Środowiskowy Dom Samopomocy w Brzostku
Zarząd Gminny OSP
MAR-BUD Mariusz Staniszewski Brzostek
OMEGA PILZNO
FPHU SEKWOJA Grzegorz Siry Dębica
REMOST Józef Siry i wspólnicy sp.j. Dębica
BSR odział Brzostek
EFEKT Piotr Wójcik Klecie
ŚLUSARSTWO Władysław Radzik Straszęcin
MITRANS wydobycie i transport kruszyw Jarosz Michał
EBUB Babicz Edward
za wkład w ufundowanie nagród dla dzieci.

Bardzo dziękujemy i polecamy się na przyszły rok.
Zabawom nie było końca. Dodatkową atrakcję, a przy tym sprzyjającą ochłodzeniu, w ten piękny słoneczny dzień, stanowiła kurtyna wodna „wyprodukowana” przez strażaków. Zwieńczeniem mokrych szaleństw była kąpiel w pianie. To spowodowało panikę w oczach mam, ale wiemy, że dzieci dzielą się na te czyste i na te szczęśliwe.
Impreza udana, dzieci szczęśliwe, mamy mniej ze względu na zwiększoną ilość brudnej odzieży. Przeprowadzono konkurencje sprawnościowe dla trzyosobowych drużyn dziecięcych z nagrodami, zabawy z zespołem muzycznym, zwariowane szaleństwa w pianie (ku rozpaczy mam, które już widziały stosy do prania). Duże zainteresowanie wzbudziły też pokazy pracy psa policyjnego w akcji. Dzieci i rodzice mogli spróbować słodyczy przygotowanych przez panie „Boguszanki”.
Ktoś z widzów zauważył, że od samego początku organizowania siedliskiego festynu, poza dwoma przypadkami odwołania go z powodu powodzi, zawsze dopisuje nam pogoda i frekwencja, a to też są powody, dla których siedliscy strażacy już myślą o organizacji imprezy w następnym roku.
       
                                                                                                                               P.S. i R.W.

Wypadek Siedliska Bogusz

            21 maja o godzinie 14:50 nasza jednostka dostała zgłoszenie o wypadku samochodowym w miejscowości Siedliska Bogusz . Po przybyciu na miejsce zastaliśmy samochód osobowy marki Opel , który z niewyjaśnionych przyczyn dachował i wpadł do rowu . W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowane i zabrana przez Pogotowie ratunkowe . Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku oraz udzieleniu pierwszej pomocy .
W działaniach udział brali :
- 1 zastęp OSP KSRG Brzostek
- 1 zastęp OSP KSRG Siedliska Bogusz 
- 1 zastęp PSP JRG 1 Debica
- Pogotowie Ratunkowe
- Policja 

Zabezpieczenie imprezy - Brzostek 

          2 maja na terenie GOSiRu odbyło sie rozpoczęcie sezonu motocyklowego . Jej przebieg był zabezpieczany przez strażaków z naszej jednostki oraz dwóch innych jednostek . 
Nad bezpieczeństwem czuwali :
- OSP KSRG Brzostek
- OSP KSRG Siedliska Bogusz 
- OSP Grudna Dolna 


Pożar - Zawadka Brzostecka 

             30 kwietnia o godzinie 20:00 nasza jednostka została wezwana do pożaru w miejscowości Zawadka Brzostecka . Po przybyciu na miejsce stwierdzono pożar poddasza . Ze względu na wielkie zadymienie koniecznym było prowadzenie działań ratowniczych w aparatach ochrony dróg oddechowych . Po ugaszeniu pożaru miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone .
W działaniach udział brali :
- 2 zastępy PSP JRG nr.2 w Dębicy ( GBA , GCBA )
- 2 zastępy PSP JRG nr.1 w Dębicy ( SLRR , SOP )
- 2 zastępy OSP KSRG Nawsie Brzosteckie ( GBA , GBA )
- 1 zastęp OSP KSRG siedliska Bogusz ( GBA )
- 3 zastępy OSP KSRG Brzostek ( GBA , GCBA , SLRR )
- 1 zastęp OSP Skurowa ( GBA )
- Pogotowie Ratunkowe
- Pogotowie Energetyczne
- Policja 
Fot .  P. Wojciech Staniszewski 

Pożar - Gołeczyna 

         26 kwietnia w godzinach popołudniowych nasza jednostka dostała wezwanie do pożaru w miejscowości Gołęczyna . Po przybyciu na miejsce stwierdzono pożar lasu , ogień objął około 2,5 ha pospółki leśnej . Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca prowadzonych działań oraz na ugaszeniu pożaru .
W działaniach udział btali :
- 2 zastępy OSP KSRG Pilzno ( GBA , GCBA )
- 2 zastępy OSP KSRG Łęki Dolne ( GLBM , GBA )
- 2 zastępy OSP KSRG Siedliska Bogusz ( GBA , GBA )
- 1 zastęp OSP Bielowy ( GBA )
- 1 zastęp PSP JRG nr.2 w Dębicy ( GBA ) 
Zdjęcia pochodzą z OSP Łeki Dolne 

Warta przy Bożym Grobie

        W Wielki Piątek i Wielką Sobotę druhowie siedliskiej straży ubrani w galowe mundury i lśniące hełmy tradycyjnie pełnili wartę przy Bożym Grobie, a potem uczestniczyli w uroczystej Mszy Rezurekcyjnej. 
        Po wypełnieniu swej służby wszyscy strażacy spotkali się w remizie, gdzie składali sobie życzenia i podzielili się świątecznym jajkiem. 

Podziękowanie

        Dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół w Siedliskach Bogusz dziękują ratownikom z OSP Siedliska Bogusz: Katarzynie Gąsior i Kamilowi Gąsiorowi za zabezpieczanie 10 edycji konkursu Megamózgi 2015 od strony medycznej i pomoc przy praktycznych konkurencjach z udzielania pierwszej pomocy. Dziękujemy za współpracę.

Pożar - Grudna Dolna 

           Dnia 26 marca o godzinie 14:02 nasza jednostka została wezwana do pożaru w miejscowości Grudna Dolna . Po przybyciu na miejsce stwierdzono pożar suchej trawy . Nasze działania polegały na zabezpieczeniu oraz ugaszeniu miejsca pożaru .
W działaniach udział brali :
- 1 zastęp OSP KSRG Siedliska Bogusz ( GBA )
- 1 zastęp OSP Grudna Górna ( GBA )

Zabezpieczanie konkursu „ MEGAMÓZGI 2015 „

       26 marca ratownicy z naszej jednostki zabezpieczali Międzywojewódzki Konkurs MEGAMÓZGI , który był organizowany w Zespole Szkół w Siedliskach Bogusz . Ich działania polegały zabezpieczeniu konkursu od strony medycznej oraz praktycznej 

Spotkanie z Jezusem Miłosiernym

          W dniach 19 i 20 marca w naszej parafii miała miejsce peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Faustyny i św. Jana Pawła II. Przygotowywaliśmy się do tych uroczystych dni poprzez rekolekcje prowadzone przez ks. pallotyna Tadeusza Skwarka. Celebrze powitania obrazu Jezusa Miłosiernego i uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. infułat Władysław Kostrzewa
W obchody uroczystości włączyła się też nasza jednostka OSP. Tuż przed 17.00 rozdzwoniły się dzwony, słychać było syreny samochodów strażackich eskortujących samochód kaplicę. Druhowie wozami strażackimi na sygnale asystowali podczas przejazdu obrazu i relikwii z parafii Grudna Górna do kościoła w Siedliskach Bogusz. Wraz z wiernymi na dziedzińcu kościoła oczekiwał także nasz poczet sztandarowy. W uroczystej procesji wnieśliśmy obraz do świątyni i podczas nabożeństw pełniliśmy przy Nim honorową wartę.
Także w dzień pożegnania czuwaliśmy na modlitwie oraz równie uroczyście przekazaliśmy obraz i relikwie do parafii w Gorzejowej.

Wypadek - Siedliska Bogusz

         15 marca o godzinie 15:57 nasza jednostka dostała zgłoszenie o wypadku samochodowym w miejscowości Siedliska Bogusz . Po przybyciu na miejsce zastaliśmy samochód osobowy marki Daewoo, który z niewyjaśnionych przyczyn wpadł do rowu . W wyniku zdarzenia trzy osoby zostały poszkodowane . Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku oraz udzieleniu pierwszej pomocy .
W działaniach udział brali :
- 1 zastęp OSP KSRG Siedliska Bogusz
- 1 zastęp OSP KSRG Nawsie Brzosteckie
- 1 zastęp PSP JRG nr-2 Dębica
- 2 zespoły Pogotowia Ratunkowego
- Policja

Pożar - Siedliska Bogusz

         20 stycznia o godzinie 7:31 nasza jednostka została wezwana do pożaru w miejscowości Siedliska Bogusz . Po przybyciu na miejsce stwierdzono pożar budynku gospodarczego .
W działaniach udział brali :
- 1 zastęp OSP KSRG Siedliska Bogusz
- 1 zastęp OSP KSRG Nawsie Brzosteckie
- 1 zastęp PSP JRG nr-2 Dębica

Zebranie Sprawozdawcze 

           W dniu 31 stycznia 2015 o godz. 18:00 odbyło się zebranie sprawozdawcze OSP Siedliska-Bogusz, które otworzył Prezes OSP Siedliska-Bogusz Roman Markiewicz.
Po przedstawieniu sprawozdania z działalności za rok 2014 przez Naczelnika OSP Siedliska-Bogusz Wojciecha Gąsiora sprawozdanie finansowe przedstawił Skarbnik OSP Siedliska-Bogusz Bogusław Straciło. Sprawozdanie z działalności komisji rewizyjnej przedstawił przewodniczący Druh Piotr Szczepkowicz, a później przyjęto plan działania na rok 2015.
Po przedstawieniu sprawozdań i dyskusji udzielono absolutorium zarządowi OSP Siedliskach-Bogusz.
W zebraniu wzięli udział zaproszeni goście:
- Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy st. bryg. mgr inż.   Zbigniew Lasko
- Członek Zarządu Powiatowego OSP w Dębicy Kapelan Powiatowy ks. Józef Jasiurkowski
- Sekretarz Prezydium Zarządu Powiatowego ZOSP RP Zbigniew Mróz
- Komendant Gminny OSP dh Krzysztof Zegarowski
- Doradca Burmistrza Brzostku Pan Jan Łazowski
- Prezes ZG ZOSP RP w Brzostku dh mgr inż. Piotr Szczepkowicz
- Przewodniczący Rady Miejskiej Daniel Wójcik
- Jerzy Kmiecik Radny Rady Miejskiej ,Sołtys Głobikówki
- Gustaw Hołowicki Radny Rady Miejskiej Gorzejowa
- Elżbieta Gąsior Sołtys Siedlisk-Bogusz
- Edyta Krzywińska Sołtys Gorzejowej
- Adam Czyż Sołtys Smarżowej.


Zdjęcia na stronie 

Wypadek - Siedliska Bogusz 

           21 stycznia w godzinach popołudniowych nasza jednostka dostała zgłoszenie o wypadku samochodowym w miejscowości Siedliska Bogusz . Po przybyciu na miejsce wypadku zastaliśmy samochód osobowy marki Opel , który z niewyjaśnionych przyczyn wpadł do rowu . Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia a następnie wyciagnięcie samochodu z rowu .
W działaniach udział brali :
- 1 zastęp OSP KSRG Siedliska Bogusz
- 1 zastęp OSP KSRG Brzostek
- 1 zastęp PSP JRG nr. 2 Dębica
- 1 zespół Pogotowia Ratunkowego
- Policja 

Pożar - Klecie 12.01.2015r.

            Dnia 12 stycznia 2015r. o godzinie 14:31 nasza jednostka została wezwana do pożaru poddasza budynku mieszkalnego w miejscowości Klecie . Po przybyciu na miejsce stwierdzono pożar poddasza w budynku mieszkalnym . Naszym zadaniem było ugaszenie pożaru oraz na zabezpieczeniu dachu budynku poprzez założenie plandeki . Akcja musiała być prowadzona w aparatach ochrony
dróg oddechowych z powodu dużego zadymienia . W wyniku pożaru poszkodowana została jedna osoba , która została zabrana do szpitala przez zespół pogotowia ratunkowego .
W działaniach udział brali :
- 2 zastępy OSP KSRG Nawsie Brzosteckie ( GBA , SH-18 )
- 1 zastęp PSP JRG nr.2 Dębica ( GBA )
- 2 zastępy OSP KSRG Siedliska Bogusz ( GBA , GBA )
- 2 zastępy OSP KSRG Brzostek ( GBA , GCBA )
- Policja
- Pogotowie Ratunkowe