Dzień Dziecka z „Boguszankami” i strażakami

        Dzień Dziecka to wyjątkowe święto, dlatego też Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych „Boguszanki”, Ochotnicza Straż Pożarna z Siedlisk – Bogusz, przy współpracy ze strażą z Nawsia Brzosteckiego, zaprosili dzieci z Siedlisk-Bogusz, Gorzejowej i Smarżowej na piknik.
      Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: pokaz ratownictwa medycznego, prezentacja wozów strażackich ze sprzętem. Można było samemu przejść krótki kurs ratownictwa, być unieruchomionym na desce ratowniczej, posiedzieć w łodzi ratowniczej, przejechać się wozem strażackim, uczestniczyć w konkursie sprawnościowym, za który każdy zawodnik otrzymywał nagrodę i dyplom. Dużą atrakcją była możliwość obejrzenia kabiny TIR-a i przejażdżka tym samochodem.
      Wszystkie te atrakcje wymagały dużo siły, dlatego też dzieci mogły do woli pałaszować watę cukrową i wszelkie smakołyki, które zostały dla nich przez nas przygotowane. Oczywiście nie mogło zabraknąć lodów, bez których impreza nie byłaby ważna.
      Kolejną niespodzianką były olbrzymie bańki mydlane. Niestety, chociaż wielu próbowało, nie udało się żadnej złapać. Oczywiście nie obeszło się bez tańców, do których przygrywał szkolny zespół wokalno-muzyczny.
      Wszystkie atrakcje były wspaniałe, nie sposób ich wszystkich wymienić, jednak jak okazało się, największą niespodzianką była piana, w której zabawa rozkręciła się na dobre.

              Mamy nadzieję, że ten Dzień Dziecka na długo zostanie zapamiętany.